top of page

Koruyucu gözlük takmak sizi korona virüsünden korumaya yardımcı olur mu?

Güncelleme tarihi: 16 Nis 2022

Uzmanlara göre, koruyucu gözlükler virüse karşı koruyucu bir kalkan görevi görüyor. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, virüs genellikle enfekte olmuş bir kişinin öksürme veya hapşırma nedeniyle oluşan damlacıklar yoluyla bulaşır ve bu damlalar başka bir kişinin vücuduna burnundan, ağzından veya bazı durumlarda gözlerinden geçebilir. Prof. Dr. Gershon, sağlık hizmetlerinde " hapşırma nedeniyle oluşan damlacıklara maruz kalma riski olduğunda göz koruma ekipmanları kullanmanın yaygın olduğunu belirtti.

Gözlükleri iyi bir önleyici fikir olduğunu belirten Prof. Gershon, “Gözlük, gözlerimize dokunmamızı engelleyen bir bariyer görevi görüyor” dedi. Koruyucu gözlüklerin virüse maruz kalmayı önlemek için "basit ve kolay bir çözüm" olduğunu belirten Prof. Gershon, ancak gözlüğün yüzün korunması ve hasta insanlardan kaçınma gibi düzenli önlemlere ek olarak kullanılması gerektiği konusunda uyarıyor.


Manhattan Infusion Infusion'ın kurucu ortağı Dr. Jake Deutsch da, New York Post'a yaptığı açıklamada Dr. Gershon ile aynı fikirde olduğunu belirterek, “Katil virüslere karşı gözlük takmak yararlı” dedi. New York Üniversitesi Halk Sağlığı Okulu epidemiyoloji Profesörü Dr. Robin Gershon ise, "Gözlük takmanın korona virüsüne karşı iyi bir önlem olabileceğini, fakat en önemli önlemin ise diğer sağlık kurallarına uymak olduğunu söyledi.
19 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page